27 marca 2024 (środa), 10:00-11:30

Wydarzenie skierowane jest głównie do dyrektorów szkół, nauczycieli, edukatorów, studentów oraz przedstawicieli uczelni wyższych, jednak serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych zastosowaniem nowych technologii w edukacji.

Aby wziąć udział, prosimy o zgłoszenie przez formularz kontaktowy. Rejestracja jest bezpłatna.

Celem spotkania jest zaprezentowanie innowacyjnych koncepcji edukacyjnych, opartych na dostępności, równości i wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI) w procesie nauki. Skoncentrujemy się na przedstawieniu aplikacji edukacyjnej, która stanowi trzon naszego projektu, oraz na roli, jaką uczelnie wyższe odgrywają w promowaniu demokratyzacji AI i wspieraniu dostępności edukacyjnej.

AGENDA:

Wprowadzenie:

• Powitanie Gości przez organizatorów.
  • Krótkie wprowadzenie do idei “Szkoły z Sercem”.*

Sesja 1: Idee Szkoły z Sercem:

• Prezentacja kluczowych założeń projektu “Szkoła z Sercem”.
  • Rola edukacji w promowaniu dostępności i równości.

Sesja 2: Prezentacja Aplikacji Edukacyjnej oraz innych narzędzi:

• Demonstracja funkcjonalności i korzyści płynących z wykorzystania naszej aplikacji opartej na AI.
  • Przykłady zastosowania aplikacji w realnych scenariuszach edukacyjnych.

Sesja 3: Demokratyzacja AI w edukacji:

• Wykład na temat znaczenia demokratyzacji dostępu do AI w kontekście szkolnym.
  • Dyskusja panelowa z ekspertami w dziedzinie AI o przyszłości technologii w edukacji.

Sesja 4: Udział Uczelni Wyższych w Projekcie:

• Prezentacje przedstawicieli uczelni wyższych współpracujących z projektem.
  • Omówienie korzyści płynących z zaangażowania środowiska akademickiego w projekt “Szkoła z Sercem”, w tym aspekty certyfikacji i punktów ECTS dla uczestników.

Zakończenie:

• Podsumowanie głównych wniosków z konferencji.
  • Informacje o możliwościach dołączenia do projektu “Szkoła z Sercem” i współpracy z organizatorami.

Wydarzenie organizowane przez Fundację Edukacji Informatycznej, we współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu, Mediów i Reklamy, Wyższą Szkołą Informatyki i Zdrowia, Pedagogium – Wyższą Szkołą Nauk Społecznych w Warszawie oraz Fundacją Turing AI.

Projekt “Szkoła z Sercem – Inkluzja, Współpraca i Demokratyzacja” dla maturzystów i uczniów oraz osób z niepełnosprawnościami skupia się na przygotowaniu ich do egzaminów, rozwijaniu umiejętności społecznych, zawodowych oraz świadomości obywatelskiej, co przyczynia się do ich wszechstronnego rozwoju.